Картичка за славење на денот на таткото

Во денешниот пост ви покажувам чекор по чекор од картичка за да го прославите Денот на таткото. Остана уште малку до 19 февруари, што е Ден на таткото. Со оваа картичка можете да му честитате на тој татко кој е дома и кој заслужува сè.

Материјали:

 • Картон Дина4.
 • Украсена хартија.
 • Лепак
 • Точка на топката.
 • Молив.
 • Аголот умира.

Процес за изработка на картичката:

 • Исечете на половина во својата надолжна форма картичка DinA4. Пати на половина, како што се гледа на сликата.
 • Бренд со помош на линијар и молив на страната на двојникот три сантиметри на секоја страна од работ, една паралелна со два и пол сантиметри од оваа страна и друга ознака до два сантиметри далеку на страните.
 • Направете прво сечење паралелно додека не бидат обележани двата сантиметри. Земање на двата дела од картон.

 • Сега отворете го картонот и сече на едната страна од два сантиметри до три во двојната зона. Затоа, мора да имате форма како онаа прикажана на сликата.
 • Со умре заокружете ги аглите.
 • Пати реверите за правење јака на кошулата.

 • Исечете го обликот на вратоврска на украсената хартија, проверете дали одговара на кошулата, за да изгледа убаво.

* На крајот можете да ја преземете фотографијата од вратоврската и да ја добиете шемата од таму.

 • Залепете ја вратоврската на вашата страница.

 • Продолжете да го лепите ревери на кошулата.
 • Конечно, а лажни зашиени околу контурата на картичката. Тоа вклучува правење испрекинати линии со пенкало.

Можете да ги направите комбинациите што ги сакате. Тие се идеални за пишување порака. Тие особено можат да послужат како подарок за Денот на таткото.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.