Плочи украсени за Ноќта на вештерките

Плочи украсени за Ноќта на вештерките

На картонски плочи Тие се од суштинско значење за секоја забава за да може да се редат мезе од истото. Затоа, како празник на Ноќта на вештеркитеДенес ви прикажуваме занает што може да се користи и за украсување на идовите и за давање поинаков допир на садовите при сервирање.

Овој занает е многу добар за децата што можат учествувајте во украсувањето на оваа забава за Ноќта на вештерките. Покрај тоа, тој е многу едноставен и брз занает, така што можете да направите неколку модели со типични мотиви на овој Ноќ на вештерките.

Материјали

 • Картонски плочи.
 • Акции на црно-бели картички.
 • Црна ева гума.
 • Црн траен маркер.
 • Зелени, портокалови и црни бои.
 • Четка
 • Лепливи гуглави очи.
 • Парче ткаенина со печат во зелени тонови.

Подготовка

 • Лилјак - За лилјакот, целосно ќе ја обоиме плочата со црна боја и ќе ја оставиме да се исуши. Додека ушите и крилјата ќе ги направиме во ева гума, прво ќе ги нацртаме, а потоа ќе ги исечеме. Ова ќе го залепиме на задниот дел од плочата кога ќе се исуши. Конечно, ќе направиме мала уста со песјаци на белиот картон, ќе го исечеме и залепиме, исто како лепливите очи.
 • Тиква - За ова ќе ја обоиме плочата со портокалова боја и нека се исуши. Drawе нацртаме уста со заби на белиот картон и ќе ја залепиме на плочата кога е суво, покрај очите. Конечно, на задната страна ќе залепиме парче ткаенина отпечатена во зелени тонови.
 • Франкенштајн - За Франкенштајн ќе ја обоиме плочата во светло зелена боја и ќе ја оставиме да се исуши. Со црн картон или ева гума ќе ја направиме косата и типичните завртки на ова чудовиште и ќе ги залепиме на плочата. Конечно, ќе ги залепиме очите и со маркер ќе ги нацртаме сериските усти и лузните.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.