Зачувајте Божиќен прибор за јадење

Ако сакате да ги изненадите гостите на Божиќна вечера, овој држач за прибор за јадење е идеален за него. Тоа е многу лесен занает, можете да го направите со деца кои веќе знаат да сечат, доволно е да имате повеќе од 5 години, иако можеби им треба вашиот водич во процесот. Со овој занает ќе можете да имате многу украсена Божиќна трпеза и со задоволство што сте го направиле најдобриот украс со свои раце.

Уживајте во овој занает за да уживате како семејство кога сте во друштво на сите ваши најблиски. Не губете детали и започнете веднаш! Потребни ви се малку материјали и резултатот е најпривлечен.

Потребни материјали за занаетчиството

 • 1 лист црвен филц (или што и да ви треба за прибор за јадење)
 • 2 прибор за јадење
 • Молив или маркер
 • 1 самолеплива везда
 • 1 ножици

Како се прави занаетчиството

За да го извршите овој занает, прво ќе треба да го земете црвениот чаршав и да го нацртате дрвото според големината на приборот за јадење што сакате да го ставите на Божиќната трпеза. Можете да го нацртате со молив или маркер за да биде добро обележан и да се исечете без проблеми. Откако ќе ја имате силуетата, ќе мора да ја исечете.

Кога ќе стигнете до оваа точка, нацртајте по две мали ленти од секоја страна, каде што ќе помине приборот за да ги украсите. Откако ќе ги имате малите ленти, исечете ги внимателно. Поминете го приборот за јадење низ линијата, така што тие се добро опремени.

Откако ќе го имате сето ова, Треба само да ја земете самолепливата филц feltвезда и да ја ставите во горната област на дрвото како украсна Божиќна starвезда.

Божиќ веќе го имате многу близу! Со овој занает ќе имате многу убава новогодишна трпеза и вашите гости ќе останат со отворена уста со ваква декорација во вашиот дом.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.