Чувајте сè во форма на панда со гума ЕВА

спаси сè од панда

Ајде да направиме забава освен цела гума ЕВА за да можете да чувате што сакате внатре, од моливи или гуми до мобилен ако го направите доволно голем.

Тоа е едноставен занает, но подобро е да го сторите тоа со малку постари деца затоа што бара извесна практика со ножици и одговорност со лепак. Следно ќе ви кажеме колку е лесно и забава што е овој занает.

Materialsе ви требаат материјали

спаси сè од панда

 • 1 самолеплив црвен гумен лист ЕВА
 • 1 лист бела гума ЕВА (или 2 ако се мали)
 • 1 самолеплив црн гумен лим ЕВА
 • ЕВА лепак (или спојници големи и доволно силни)
 • 1 молив
 • 1 гума за бришење
 • 1 црн маркер
 • 1 ножици

Како се прави занаетчиството

Прво, ќе мора да го нацртате прегледот на чуварот, Ние го направивме во форма на прилично голем правоаголник, размислувајќи да заштедиме некои моливи. Откако ги направивме двете контури на целиот чувар (предниот и задниот дел), ги исековме.

Откако ќе се исечат двете лица на стражарот, Ги направивме потребните цртежи за да можеме да ги направиме деловите од лицето на пандата. Во црвениот чаршаф ги направивме срцата, во црниот, што ќе бидат ушите, дното на очите и носот, а во белиот направивме мали кругови што ќе одат во очите. Добра идеја е тоа да биде самолеплива гума ЕВА за да се олесни завршувањето, но ако имате нормално, сè уште можете да го направите лепејќи го со специјален лепак или лепак за гума ЕВА.

Потоа, ќе мора да ги лепите рабовите на штитникот насекаде, оставајќи го горниот дел за да можете да складирате што сакате. Ако имате спојници, можете да го направите со нив. Откако ќе исечеме сè, ќе мора да го залепиме сето тоа во заштитникот за да го создадеме лицето на пандата. Погледнете ги сликите за да дознаете кои се точните форми што треба да ги нацртате. Големината на секој дел од лицето на пандата ќе зависи од големината што сте ја одбрале за вашиот штитник во форма на панда. Залепете го како што гледате на сликата и потоа, со црн маркер, повлечете ја устата на пандата.

Сега ја имате фантастичната панда заштедете сè!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.