Чувствуваа цвеќиња за украсување на вашите занаети

чувствувани цвеќиња

Чувствувани цвеќиња Тие се добро познати во светот на занаетчиството. Постојат безброј модели и во овој пост ќе ви покажам како да направите еден што го измислив супер лесен и резултатот е многу убав.

Овие кутии се користат за украсување на нашите занаети, како што се кутии, картички, дијадеми ... и многу други работи.

Материјали за изработка на филц цвеќиња

 • Обоен филц
 • Тијарес
 • Лепак
 • Сјајни камења, копчиња или нешто за украсување.

Постапка за правење чувствувани цвеќиња

 • Исечете 3 парчиња во форма на капка во 3 различни бои на филц и во 3 различни големини како што се појавува на фотографијата.
 • Е ни треба 4 парчиња од секоја големина да го формираме нашиот цвет.
 • Да се ​​направат ливчиња ќе ги залепиме парчињата едно над друго од најголема до најмала големина. Прво портокаловата боја над црвената, а потоа жолтата над портокаловата.
 • Откако ќе го сториме ова на сите ливчиња, ќе ставиме малку лепак на жолтото парче во центарот и Ние ќе го преклопиме така што тие ќе се преклопат на половина. Ние ќе го сториме истото во 4-те дела што ги имаме истите.
 • Во чувството на бојата што најмногу ви се допаѓа, ја одбрав јасната, исечете 4 парчиња со оваа форма и кругили што ќе служи за обединување на сите елементи на цветот.
 • Оди удирајќи крст формирање на прав агол на овие парчиња и потоа вметнување во секоја дупка на ливчињата што ги направивме на почетокот.
 • За да ја завршиме нашата работа, можете ставете сјаен камен, копче или која било ситница што ќе ја најдете околу куќата.
 • Запомнете дека можете да направите онолку цвеќиња и модели колку што имате бои или вашата фантазија ве инспирира.

чувствувани цвеќиња

чувствувани цвеќиња

чувствувани цвеќиња

чувствувани цвеќиња

И досега занаетот денес, се надевам дека ви се допадна. Ако го сторите тоа, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи.

Се гледаме на следната идеја. Чао!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.