Детска картичка со чудовишта за прослава на Ноќта на вештерките

Ноќ на вештерките Се слави на 31 октомври и е полн со мистерии и изненадувања што ги сакаат децата. Еден лик кој е секогаш присутен е чудовиштето. Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова картичка за деца чудовишта совршен за славење на Ноќта на вештерките.

Материјали за изработка на картичката чудовиште од Ноќта на вештерките

 • Картони во боја
 • Чудовишни марки (ако немате, можете да го преземете образецот)
 • Обоени моливи и маркери
 • Сива гума од ева
 • Тијарес
 • Лепак

Постапка за изработка на картичката чудовиште од Ноќта на вештерките

За да ја направам оваа картичка, користев некои марки со чудовишни мотиви, но ако ги немаш, не грижи се, можеш преземете го овој лист и испечатете го.

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Започнува боење на чудовишта. Useе користам моливи во боја и маркери за да направам сенки и детали за телото и устата.
 • Откако ќе ги завршите сите чудовишта и планети, исечете ги оставајќи мала маргина за да им даде волумен на илустрациите.

 • Исто така, ќе ви треба два картонски правоаголници од мерењата што ги гледате на сликите. Избрав виолетова и црна боја, но тоа можете да го направите со вашите омилени бои.
 • Исечете ја и овалната форма што ќе биде планетата каде живеат нашите чудовишта.

 • Залепете ја сивата гума ева на врвот на црниот картон и со сребрен маркер направете неколку sterвездички што ќе бидат theвездите на небото. Следете со неколку мали точки.
 • Потоа заокружете ја планетата за да имитирате некои кратер

 • Залепете го црниот картон на горниот дел од пурпурниот.
 • Одете постепено да ги поставувате чудовиштата и планетите во положбата што најмногу ви се допаѓа.

 • Да ја завршам оваа картичка за Ноќта на вештерките, ќе ја ставам пораката „Имајте ден на чудовиште“ да посакам среќна забава на кого ќе му подариш.
 • Itе го направам тоа со маркери во боја, но знаете дека сè е по ваш вкус.

И воила, ја завршивме оваа чудовишна картичка за Ноќта на вештерките. Се надевам дека ви се допадна и ако го направите тоа, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи. Чао!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.