Чудовиште пакет да даде бонбони за Ноќта на вештерките

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме а пакет во форма на чудовиште за да им даде на бонбоните на Ноќта на вештерките. Тоа е лесен, брз и оригинален начин да не се даваат само бонбоните. Исто така, ќе употребиме ролна тоалетна хартија и парче картон.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да го направиме нашиот пакет чудовишта за да им дадеме на бонбоните на Ноќта на вештерките

 • Картон за тоалетна хартија
 • Парче градежна хартија што е подолго од ролна тоалетна хартија
 • Занаетчиски очи или црно-бела картон за да се направат картонски очи
 • Акции на картички со светла боја
 • Тијарес
 • Пиштол за топол лепак

Рацете на занает

 1. Првото нешто што ќе направиме е навивам картон од тоалетна хартија се тркалаат со картон дека избравме, во мојот случај гранат боја што ја имав дома. Ние го завиткаме оставајќи вишок картон од двете страни.

 1. Од една страна ќе одиме правејќи мали парчиња за да го преклопите картонот и на тој начин да можете да ја затворите дупката. На овој начин ќе ја имаме нашата база за пакетот и бонбоните нема да излезат.

 1. Сега е време да стави ги бонбоните внатре од нашиот пакет чудовишта. Откако ќе заврши, ја затвораме другата дупка како што се гледа на фотографијата подолу, давајќи изглед на два рога.

 1. Ние го исекуваме про clearирниот картон како да се заби и лепи ги. Можете да ги направите како што сакате, во мојот случај направив два големи зашилени заби.

 1. Ставивме очи на нашето чудовиште, колку што сакате, од еден до оние што одговараат. Можете дури и да ставите очи со различна големина.

И подготвени! Можеме да направиме неколку различни чудовишта за да донесеме бонбони за Ноќта на вештерките.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.