Франкенштајн чудовиште со балон и хартија со вести

Франкенштајн глава со балон

Франкенштајн отсекогаш бил типичен хорор карактер во кои често се прават занаети со него, или исто така костуми, ноќта на Ноќ на вештерките И, бидејќи овој празник е многу близу, како да направите франкстејн-глава со многу едноставни материјали?

Така, за ова ќе имате украсен елемент или украсна маска или кацига Ноќ на вештерките тоа ќе дојде наскоро. Тоа е нешто макотрпен занает, но сигурно дека малите во куќата ќе го сакаат и ќе имаат експлозија што ќе го прават тоа со своите пријатели или член на семејство.

Материјали

Франкенштајн глава со балон

 • 1 балон.
 • 1 ролна тоалетна хартија.
 • Бел лепак.
 • Вода
 • Дебела четка.
 • Хартија за дневник.
 • Ревност.
 • Зелени, црни, сиви, бели, црвени бои.
 • Црн маркер.
 • Обоени моливи.

Proceso

Прво на сите ќе го надуваме балонот според големината што ја сакате главата на Франкенштајн. Willе започнеме да го покриваме ова со парчиња тоалетна хартија или весник, лепејќи го со мешавина од вода и бел лепак во еднакви делови. Giveе дадеме најмалку 3 слоја и оставете го да се исуши неколку часа.

По ова време (бидете внимателни дека е сè уште кревка, бидејќи сè уште не е целосно суво), ние ќе го спроведеме тоа две ролни со весник На што исто така ќе залепиме уште еден валан лист за да му дадеме многу повеќе олеснување. Овие ќе бидат завртките Франкенштајн. Letе оставиме да се исуши 24 часа.

Потоа ќе одиме во насликај го Прво со зелена боја за лицето напред, потоа грбот и дел од горниот преден дел за да се направи косата и на крај завртките сиви. Letе оставиме да се исуши околу 4 часа.

Потоа, ќе започнеме да разгледуваме со црн маркер сите редови да ги обележат добро различните делови на Франкештајн. Покрај тоа, ние исто така ќе ги насликаме карактеристиките како што се очите, носот и устата.

Конечно, ние ќе насликаме белиот ирис и внатрешноста на окото како и деталите за темнината и лузните со обоени моливи и замаглување со прстот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.