Чудовиште со едно око да се прави со деца

Овој занает е многу едноставен да се направи со деца и најдобро е што можете да го направите со мали деца со вашиот водич. Малите ќе го сакаат тоа затоа што е многу едноставно и фантастично е да се измислат самите. Потребни ви се малку материјали и децата ќе можат да го украсат по свој вкус.

Не губи детали, затоа што дури и ако ви ги дадеме упатствата, Можете да го модифицирате за да одговара на детето, така што чудовиштето е онака како што сакате најдобро и малото подоцна може да си игра со сопствената креација.

Потребни материјали

 • 1 картон ролна тоалетна хартија
 • Хартија во боја
 • Ева гума: беж, бела и црна за око
 • 1 чистач за цевки
 • 1 црн маркер
 • 1 лепак

Како се прави занаетчиството

Изработката на занаетот е полесна отколку што мислите, само треба да земете картонска ролна тоалетна хартија за да започнете. Исечете лента од обоената хартија како што гледате на сликата, а потоа исечете мали ленти.

Откако ќе ја имате, лепете ја хартијата како капа како што гледате на сликите. Следно, земете гума Ева и направете око за чудовиштето со формата што ја гледате на сликите. На овој начин ќе остане најавтентичното чудовиште. Устата можете да ја направите со гума Ева и да ја залепите со гумен лепак Ева, или да ја насликате со маркер. Ние го сторивме тоа со маркерот.

Конечно, ќе мора да земете чистач за цевки и да ги ставите во долниот дел како нозе. Не треба да ги лепите или што било друго, едноставно ќе мора да го засукате и да ја ставите формата што ви се допаѓа најмногу. По избор, можете да го сторите истото со друг чистач на цевки за да го ставите како оружје. Monе го имате вашето чудовиште подготвено со око што треба да го направите со децата!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.