Шарен црв да се направи со деца

Овој занает е направен од деца и тие го сакаат, и процесот, бидејќи е лесен и резултатот е многу привлечен. Ако се мали деца, ќе мора да им помогнете бидејќи мораат да користат лепак, но важно е дека за време на процесот, децата, колку и да се стари, тие можат да ги добијат потребните упатства и упатства за време на процесот.

Не пропуштајте ги упатствата што ќе мора да ги следите за да можете да го направите овој шарен и убав занает за деца. Не одвојувајте многу подолго време и барајте ги материјалите што ќе ги стават да работат што е можно побрзо.

Materialsе ви требаат материјали

  • 1 дрвена алишта
  • Обоени топчиња од памук
  • Бел лепак
  • Движечки очи

Како се прави занаетчиството

Занаетот е многу едноставен за изведување и најдобро е што се прави за неколку минути, така што децата, со својата природна нетрпеливост, ќе уживаат бидејќи брзо ќе ги видат резултатите. Прво треба да ја земете дрвената алишта и да ги изберете боите на памучните топчиња. Откако ќе бидете избрани, само треба да ставите лепак на дрвениот клип и топката и да ги залепите.

Секоја топка се удира независно една по друга, како што можете да видите на сликата. Потоа, кога сите ќе завршат, ставете лепак зад подвижните очи ако не се самолепливи и лепете ги на почетокот на стегачот, како очи. Потоа оставете го да се исуши неколку минути според белиот лепак што го имате, и занаетот ќе го имате подготвено!

Како што можете да видите, тоа е многу лесно и децата ќе уживаат и во процесот и во резултатот. Покрај тоа, не ви требаат многу материјали и ако ви недостигаат многу лесно може да се набават. Охрабрете се едни со други да го направат тоа како семејство, така што ќе поминете одлично време заедно!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.