Шапка за Ноќта на вештерките

Ноќта на вештерките на главата

Наскоро ќе се приближи Ноќта на вештерките и со него сите млади и стари ќе почнат да бараат модерен фустан, додатоци и стилови за украсување на куќата на овој посебен ден за починатиот. Овој оригинален американски празник се прошири низ целиот свет предизвикувајќи одлични детски и младински забави.

Така, така што и девојчињата и младите жени изгледаат убаво на своите забави за Ноќта на вештерките, ние ви го претставуваме овој занает каде што можете да направите а специјална капа за овој празник. На овој начин, ќе создадеме кул додаток за коса многу во согласност со датумот.

Материјали

  • Клешти.
  • Бел цветен кабел.

Proceso

Распоредете 3 цветни жици меѓу себе за да создадете a цврст центар за да формирате типична пајакова мрежа, завиткајте ги едни со други, така што сите се заедно.

Потоа, ќе земеме друга жица и ќе ја поставиме неколку сантиметри под централниот јазол добро прицврстувајќи го со неколку вртења на еден од претходно поставените жици и затегнувајќи ги со клештите. Wireе ја поминеме оваа жица околу секој жичен радиус.

Е повториме оваа иста операција најмалку три или четири пати во зависност од тоа за кого е наменета (ширина на главата).

Потоа, ќе го свиткаме секој крај на различните завршетоци Со клешти и ќе го исечеме вишокот за да ги заокружиме врвовите, така што не сме во опасност да ги повредиме лицата.

Ние ќе обликуваме со иста глава на лицето и ќе ја држиме косата со шноли. Паметно! ние веќе имаме прекрасна украс на главата за Ноќта на вештерките.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.