Направи сам: Држачите за свеќи рециклираат шишиња

држач за свеќи за шишиња3
Поздрав самостојни фанови. Денес ви донесувам идеја што се појави кога еден од нив се скрши типичен свеќарник направени со очила. Јас мислев, Зошто да не го стори истото, но со шишиња? и еве го резултатот.

Тоа е многу лесен занает  И исто така можете да го прилагодите како сакате, само треба да ги обоите шишињата и ќе има сосема поинаков изглед.

Материјали

  1. Стаклени шишиња или кој било друг материјал што е противпожарен.
  2. Алуминиумска жица. 
  3. Тркалезни клешти за нос. 
  4. Неколку свеќи.

Proceso

држач за свеќи за шишиња1

Cutе исечеме парче алуминиумска жица долга околу 20 сантиметри. Потоа, со тркалезната клешта за нос, ќе му дадеме на еден од краевите спирална форма и ќе го сториме истото, но формирајќи поширока спирала и нормално на жицата, на другиот крај.

држач за свеќи за шишиња2

Ние ќе ја поставиме свеќата во најшироката спирала и ќе и дадеме соодветна форма за спиралата да ја држи. Конечно, ќе ја поставиме малата спирала во шишето, оставајќи ја останатата жица да испадне со свеќата и ќе го подготвиме свеќарник. 

Како што можете да видите, тоа е многу лесно да се направи и за да го прилагодите ние само треба да го насликаме шишето или да му дадеме некаква различна форма на алуминиумската жица. На пример, може да направиме јамка од алуминиумска жица околу шишето.

До следната самодоверба!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.