Штафели изработени од стапчиња за мраз. Многу лесно

занаети од стапчести стапчиња

Ако ви треба рамка за закачување фотографии, место за поставување прибелешки или само како украс, и не сакате да се комплицирате премногу, но сакате добар резултат, овој занает е за вас! Ајде да направиме триножник од обоени стапчиња за сладолед, совршено за рамка на вашите спомени или запишување потсетници за да не се изгубите!

Па, да продолжиме со тоа, и јас ќе ти покажам како го направив тоа, така што и ти можеш да го сториш истото. Да почнеме!

занаетчиски материјали за стапчести стапчиња

Материјали

 • Стапчиња во боја на сладолед
 • Тијарес
 • Бел лепак за дрво

Proceso

 1. Фаќаме 3 стапчиња за сладолед (3 за секоја боја), и ги лепиме со бел лепак како што се гледа на првата слика.
 2. Следно, до долниот раб на стапот што го сместивме хоризонтално, ставаме лепак во аглите. Таму Ние закачуваме 4-ти пол нормално, што ќе го оставиме да се исуши, бидејќи најделикатно од сите.
 3. Откако ќе се исуши, исековме неколку парчиња од секоја соодветна боја, што Themе ги ставиме попречно Од зад грб. Точната страница можете да ја видите на третата слика.

штафелажи и рамки за фотографии со стапчиња за сладолед

 1. За пресекот што го залепивме, ние исечеме тенка лента од стапчето за мраз што го исековме. Ние го лепиме на врвот. Неговата функција ќе биде како потпора.
 2. Конечно исечеме дел од врвот на стапчето за сладолед што Stickе се држиме како трето стапало на подот. Beе биде поддржана од таа тенка лента што штотуку ја поставивме.

Едноставни и брзи занаети за правење

И ова е резултатот! Ја искористив можноста да ставам разгледница и неколку пошти што толку често ги користам. Уште еднаш, популарноста се држи, докажувајќи дека имаат толку многу употреби и апликации. И дека тие се супер брзи занаети што треба да се направат!

Ако ви се допадна овој занает или сакате да видите повеќе, можете да нè следите и на блогот и на нашиот канал на YouTube!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.