Јапонско обврзувачко

обврзувачки (копија)

Како ја започнавте неделата? Ние сме одлични и исто така, го носиме натоварен со занаети што сигурно ќе ги сакате. Денес, Во Занаети вклучено ви донесуваме најкорисен пост и дека тоа исто така ќе го направи врзувањето на дела, проекти и други што треба да ги претставиме врзани многу поекономично.

Денес Предлагаме да научите да направите многу едноставно јапонско врзување и дека сите можете да ги направите без да користите повеќе од кабел и класичен удар со двојни дупки.

материјал

 1. Удар со двојна дупка. 
 2. Кабел. 
 3. Ножици 
 4. Игла од волна. 
 5. И логично, делото што сакаме да го поврземе.

Proceso

врзано1 (копија)

За почеток, ќе ја избереме дупката што ќе ја користиме и мерењата што ќе ги користиме. Во оваа прилика, како што можете да видите, уредот има лента за мерење што ќе ни помогне да ги избереме мерењата што сакаме да ги користиме. Ако ја имате истата (всушност е класика на целиот живот) и сакате да направите иста серија дупки, ова се мерките А6 и Б4. Ако ја немате оваа лента за мерење, ќе мора да направите образец со мерењата што најмногу ви се допаѓаат.

Откако ќе завршиме со дупчење на целата работа, ќе започнеме со врзување.

обврзувачки3 (копија)

обврзувачки2 (копија)

Како што можете да видите на сликата погоре, Постои серија броеви, овие броеви го означуваат редоследот низ кој мора да ја поминеме нишката. Passе ја поминеме конецот почнувајќи со капакот и со број еден, потоа ќе го заобиколиме работ на работата и повторно ќе го поминеме кабелот до бројот еден. Потоа, ќе поминеме низ четири, а потоа две ќе ја направиме истата операција како во една, потоа ќе поминеме низ три, каде што ќе ја повториме истата операција како во една и две и повторно ќе поминеме низ две и ќе пристигнеме на четири, каде што, сега, ќе ја поминеме конецот низ 'рбетот како и во другите.

Следно, ќе ја следиме истата шема за остатокот од обврзувачката.

обврзувачки4 (копија)

Откако завршивме, треба да ги имаме двата краја во центарот, сега, ќе треба да направиме јамка само за да го завршиме врзувањето.

 

До следната самодоверба!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.