Јајце со порака за изненадување

Јајце со изненадување со порака внатре

За секој роденден или детска забава секогаш сакам да му донесам посебен подарок на домаќинот, така што тој ќе ги избегнува типичните подароци, па истовремено го гледаме неговото чудно и изненадено лице. Рачно изработените подароци за вас се оние што навистина ми се допаѓаат затоа што тогаш, некој друг, навистина го гледа тоа сте се потрудиле во вашиот оригинален и уникатен подарок.

Затоа, денес ви го претставуваме овој забавен занает во кој децата можат да учествуваат тивко, покрај тоа, може да биде забавна активност на истиот роденден или на која било забава за деца. Тоа е занает со загарантиран успех.

Материјали

 • 1 јајце
 • Игла.
 • Чекан или ножици за лесно прислушување.
 • Слики.
 • Четка
 • Правило
 • Молив.
 • Лист хартија.

Proceso

Прво, ќе започнеме со испразнете го нашето јајце. Ние веќе го сторивме ова во претходната статија наречена Како да се испразнат велигденските јајца?Ако ја следите врската, можете да го видите целиот процес.

Откако ќе се испразни и измие внатрешноста на јајцето, ние ќе продолжиме да го насликаме со слики што најмногу нè привлекуваат. Покрај тоа, ќе направиме некои детали, како што се неколку точки со задниот дел од четката, за да ја направиме многу пооригинална.

Кога е суво, ќе земеме тенок правоаголник од хартија, на која ќе му ја напишеме тајната порака што сакаме да му ја кажеме или испратиме на нашето момче за роденден и многу внимателно ќе ја вметнеме низ една од дупките направени претходно.

Само треба достави го ова изненадување јајце на нашиот домаќин и кога ќе го скршите, ќе ја имате пораката во ваши раце за да можете да го видите изненаденото лице.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.