Јајце чаша за играње поени

Beginе започнеме со објаснување дека овој занает е направен од 7-годишно дете со помош на возрасно лице, па затоа е идеално да се прави со деца на оваа возраст, иако со помали деца би било потребно само да се посвети малку помогни им. Треба да се направи со бои или темпери, така сè треба да се подготви пред да се зафати со деловна активност.

Следно, ќе објасниме како да го направиме овој занает за чаши со јајца за да играме поени, а исто така и како да играме и кои се модификациите што можете да ги направите за да биде уште позабавно.

Што ти треба

  • 1 картонска картонска јајце од 6 јајца
  • Темпера и четки
  • Сребрена хартија

Како се прави занаетчиството

Прво, ставете хартии на масата затоа што со овој занает може да се обои мебелот. Земете една чаша за да ја наполните со вода и да можете да ги чистите четките со вода кога одете од една во друга боја со четки.

Надворешноста на чашата со јајца треба да биде обоена во боите што ги сакаат децата, односно е бесплатна. Потоа во внатрешноста на чашата со јајца треба да го насликате долниот дел од местото каде што се чуваат јајцата во друга боја од друга.

Штом сè е добро насликано, тогаш почнувате да размислувате како да играте. Секој насликан дел мора да има нумерирање или симбол што е еквивалентно на различни поени што ќе бидат освоени во случај на слетување на еден или друг плоштад.

За да можете да играте, ќе ви треба парче сребрена хартија и да направите топче со тоа. На овој начин можете да започнете и да видите каде паѓа во чашата за јајца прилагодена за играта. Можете да ставите броеви или симболи, како што сакате. За да играат, ќе се додадат бодовите на секој играч и кога ќе се достигне проценетата граница во играта, оној кој ќе го достигне тој резултат ќе победи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.