Iantиновска обвивка за бонбони

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да се направи бонбона обвивка за да се дадат ситници. Не само што е оригинален начин за завиткување на подарок, туку исто така ни овозможува да го персонализираме за лицето на кое е упатено.

Дали сакате да знаете како можете да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да ја направиме нашата обвивка во форма на слатки

 • Картон ролна тоалетна хартија.
 • Креп или хартија за подароци што се обликува и не се прогледува.
 • Декоративни ленти за затворање на страните.
 • Двостран лепак или лента

Рацете на занает

 1. Првото нешто што ќе сториме е исечете ја хартијата што ја избравме за да можете да ја завиткате ролната од картон за тоалетна хартија. Откако ќе исечеме, застануваме да одиме лепење и валање на картон така што ќе се залепи добро. Willе дадеме неколку слоеви, така што картонот не е транспарентен.

 1. Сега е време да ставете го во картонот она што сакаме да го подариме. Можеме да додадеме и слатки или чоколади, бидејќи лицето очекува нешто такво, гледајќи како е амбалажата. Вметнете и конфети или ленти со хартија за подарокот да не се движи претерано.
 2. Време е да затворете го нашиот пакет Подарок. Toе врземе лента од секоја страна правејќи јамка. Tryе се обидеме при затворање на хартијата да не остане премногу напната за да спречи да се скрши. Ако ви е полесно, прво можете да користите тенки гумени ленти за да ги врзувате рабовите.
 3. Ние можеме да го оставиме пакетот вака или можеме да додадеме етикета со порака, налепници или што и да сакаме дополнително да го персонализираме подарокот.

И подготвени! Веќе го подготвивме нашиот подарок за да ги изненадиме своите најблиски. Тие сигурно ќе го сакаат тоа.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.