Направете свој подарок за мама: украсете и персонализирајте тетратка.

Заборавете на купувањето на подарокот за Денот на мајката во последен момент, зошто не го направите тоа сами? Денес ти покажувам како да украсите и персонализирате тетратка Да го подарите тој ден, на едноставен начин ќе преминете од конвенционална тетратка во тотално персонализирана и најдобро од сè, направена со свои раце.

Материјали за тетратката:

 • Конвенционална тетратка.
 • Картон.
 • Украсена хартија.
 • Двострана лента или лепак.
 • Ножици
 • Аголот умира

Процес на реализација:

 • Дел од конвенционална тетратка, може да биде од мерењата што ги сакате.
 • Место двострана лента или лепак на едно од капачињата.

 • Потоа поставете го украсена хартија, оставајќи неколку милиметри до изворот и два сантиметри од страните. Исечете го остатокот од хартијата ако е потребно.
 • Залепете сече на 45 степени на двата агли и закачете двострана лента или лепак.

 • Следно преклопете ги тие два сантиметри навнатре Со помош на папка или врвот на ножиците ќе биде двојно мазно.
 • За да го затворите задниот капак, направете мерења и исечете друга украсена хартија, ставете украсена хартија оставајќи половина сантиметар од секоја страна. Повторете го истото со задниот капак, можете да користите и обоена картичка.

 • Дојде време за декор. Може да земете картичка и со аголниот агол дајте another нов изглед.
 • Лепак на капакот по ваш вкус. Можете да поставите цвеќиња, светли, или кој било детал што мислите дека може добро да се вклопи.

 • Во овој случај, јас го напишав името слободно со букви.
 • Можете исто така да поставите a џеб внатрешна конзерва со течен лепак.

Користете боите што најмногу ги сакате и тоа ќе биде сигурен хит.

Се надевам дека ви се допаѓа и дека ве инспирира. Знаете дека можете да споделите и да ја погодите течноста ако ви се допаѓа. Се гледаме на следното.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.