2 Божиќни занаети за рециклирање картонски кутии.

Во денешниот пост ќе научиме како да рециклирајте картонски кутии да се изврши 2 божиќни рамки за фотографии. Тие се одлични за поставување на вашите омилени фаворити за одмор или за правење специјален подарок. Тие се ефтини и лесни за правење.

Материјали за правење картонски рамки за Божиќ

 • Картон
 • Ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Машини за удирање во форма
 • Правило
 • Молив
 • Јаже или кабел

Постапка за изработка на картонски рамки за Божиќ

Во ова видео можете детално да ги видите чекорите што треба да се следат за да се извршат овие два Божиќни проекти. Willе видите дека е многу, многу лесно и можете да му дадете оригинален шмек за да изградите тотално дизајниран од вас.

ИДЕА 1:

 • Исечете парче картон со димензии 18 х 23 см.
 • Нацртајте маргина од 4 см низ целиот картон.
 • Исечете го преостанатиот правоаголник.
 • Покријте ја рамката со ева гума.
 • Украсете со снежен пејзаж со дрвја, снегулки и ставете порака што најмногу ви се допаѓа.
 • Закачете низа на задната страна за да ја обесувате рамката за фотографии.

ИДЕА 2:

 • Следете ги истите чекори за да ја завршите IDEA 1.
 • Нацртајте ги жиците за светлата со пенкало.
 • Кругови за лепило што ќе бидат светилките за Божиќ.
 • Изградете кутија за подароци и залепете ја на рамката.
 • Напишете ја вашата омилена порака.
 • Закачете јаже за да можете да го закачите на .идот.

И досега идеите денес, се надевам дека многу ви се допаднаа. Ако е така, не заборавајте да ги споделите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.