3Д картичка

3Д картичка

Во одредени прилики деца тие обично ги покануваат своите пријатели или до нивните родендени преку картички. Овие обично се купуваат во која било канцелариска канцеларија или продавница во Кина или сувенири, но денес ние предлагаме многу оригинална идеја.

Направете неколку многу креативни сопствени картички бидејќи тие се направени во 3Д. Многу кул картички за употреба на кој било настан.

Материјали

 • Машина.
 • Правило
 • Даска за сечење.
 • Картон.
 • Обвивка за подароци.
 • Транспарентна лента.
 • Лепак
 • Хило.
 • Игли
 • Ножици
 • Обоена лента.
 • Бел картон.

Proceso

 1. Преклопете го картонот на половина.
 2. Исечете квадрат од внатрешната страна на некои страни од картонот.
 3. Изведете некои дупки од преклопениот дел од картонот.
 4. Земете картонска лента и преклопете го како кутија.
 5. Залепете го и завиткајте го со Завиткајте подароци.
 6. Вметнете конец над дупката во картонот и залепете го со него леплива лента во малата кутија.
 7. Место a лента во боја свиткана во спирала.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.