3Д фотографии

3Д фотографии

Фотографиите на хартија не се во мода. Сега со нови технологии се зачувуваат сите фотографии во меморијата на мобилниот телефон, на пенкало, компјутер, тврд диск, итн. Покрај тоа, постои и таков „облак“ каде што се зачувани сите фотографии за никогаш да не се изгубат.

Па, како што скоро сите ја чуваат непарната стара фотографија, денес ви го претставуваме овој занает за да ги искористиме. На овој начин, ние го бараме тој допир на модерноста за нив и можеме да ги носиме во кој било агол од куќата.

Материјали

  • Стари фотографии.
  • Мал и ситен секач.

Proceso

Како прво, во случај да не ви се допаѓа резултатот или наскоро ќе ви здосади овој занает, се препорачува, за да не ги расипете оригиналните фотографии, да направите една копирајте го и отпечатете го.

Еднаш со избраната фотографија, внимателно одиме обележување на силуетата со секачот. Passе поминеме неколку пати ако е потребно за да добиеме подобар резултат. Не ги исекувајте чевлите.

Еднаш силуетата на личноста или ликовите што се појавуваат во Фото ќе го подигнеме многу внимателно и ќе го свиткаме делот што не сме го исекле, што е да се каже, до глуждовите, за да можеме совршено да го видиме 3Д-ефектот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.