3Д-срца да се прават со деца и да се ставаат на прозорците #yomequedoencasa

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе ви покажеме како да направите некои совршени 3Д-срца да ги ставите прозорците и малку да осветлите деновиве, покрај тоа што ќе помине забавно време правејќи ги како семејство. Овој занает има видео со објаснување за тоа како да ги направите овие срца чекор по чекор.

Дали сакате да го видите?

Материјали што ќе ни требаат за да ги направиме нашите 3Д срца

 • Хартија од бојата што ја сакате, можете да користите неколку за да имате срца од различни бои. Дури работи за списание или весник.
 • Тијарес
 • Лепак
 • Правило
 • Низа жица за бесење

Рацете на занает

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следното видео:

 1. Ајде да ја исечеме хартијата, ќе ни треба осум правоаголници од приближно 7 х 10'5 см. Иако ако сакате најголеми срца, можете да ги направите во мерка од 14 х 20 см или повеќе. Исто така, ако сакате срцето да биде пополнето и погусто, можете да направите 12 или повеќе правоаголници.

 1. Преклопете го секој правоаголник на половина и нацртајте ја силуетата на половина срце во едно и исечете ја. Важно е половина силуета во делот каде што е преклопот на хартијата, така што кога ќе ја расплетуваме ќе имаме целосно срце.
 2. Користејќи ја оваа форма на образец, ќе нацртаме половина срца во другите правоаголници. Сите срца се отсечени.
 3. Сега почнуваме да Соберете се со ставање лепак од надворешната страна на срцата и ги лепиме сите делови, формирајќи куп од половина срца.
 4. Ставаме лепак на работ и лепиме лента или нишка од конец.
 5. И сега да, ги затвораме срцата лепење на двете лица што остануваат да се залепат.

И подготвени! Можеме да направиме венец или да ставиме лабави срца за да ги украсуваме прозорците.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает за да го направите овој карантин попријатен и за вас и за вашите соседи.

И запомнете ја #yomequedoencasa.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.