3 едноставни украси за додавање на елката

Здраво на сите! Иако сме во целосни забави, никогаш не е лошо време да се направи некое семејство украси за додавање на елката. Може да биде одличен начин да поминете забавно попладне дома во овие денови каде што веќе се појави студот.

Дали сакате да знаете какви украси предлагаме да направиме?

Орнамент од новогодишна елка 1: Ирваси од плута за украсување на дрвото

Искористувајќи ги плутите од тапи што се користат за време на вечерите и оброците на овие Божиќни датуми, можеме да направиме украси како оваа или како онаа што ќе можете да ја видите подоцна. Без сомнение, овој ирвас е одличен и пријателски украс што може да го додаде на нашето дрво.

Ако сакате да видите како да го направите овој украс чекор по чекор, можете да го погледнете занаетот на следниот линк: Ирваси од плута за украсување на елката

Орнамент за новогодишна елка 2: Ангел за елката

Овој ангел е уште еден начин за повторна употреба на тапи од шишиња и додавање интересен детал на нашите украси за Божиќ.

Ако сакате да видите како да го направите овој украс чекор по чекор, можете да го погледнете занаетот на следниот линк: Ангелски украс за елката

Украс за новогодишна елка 3: украс за новогодишна вреќа

Божиќните топчиња се класика, но зошто да не додадете торба со новогодишни бои на нашето дрво и да му дадете личен шмек на нашето дрво.

Ако сакате да видите како да го направите овој украс чекор по чекор, можете да го погледнете занаетот на следниот линк: Божиќен украс во форма на вреќа

И подготвени! Веќе имаме неколку убави и едноставни украси за да ги додадеме на нашата елка и да го поминеме забавното семејно попладне.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие новогодишни украси за вашето дрво.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.