3 занаети за Божиќ со цевки за тоалетна хартија

Продолжуваме со божиќни идеи и овој пат ќе те научам 3 занаети кои рециклираат цевки за тоалетна хартија. Совршени се да ги направите дома со најмалите и даваат оригинален шмек на вашата домашна декорација.

Материјали за изработка на 3-те Божиќни занаети

 • Картонски тоалетни или кујнски хартиени цевки
 • Тијарес
 • Лепак
 • Владетел и молив
 • Обоена ева гума
 • Ева гумени удари
 • Подвижни очи
 • Постојани маркери
 • Чистач на цевки

Постапка за изработка на 3-те Божиќни занаети

На ова видео можете да видите целиот процес како да ги направите овие идеи, тие се супер лесни и за 5 минути можете да ги имате подготвени.

РЕЗИМЕ НА чекорите што следат

Папи Ноел

 • Измерете ја цевката и поставете ја со ева гума.
 • Залепете го ременот на цевката.
 • Соберете ја главата на Дедо Мраз.
 • Залепете ги двете парчиња заедно.

Новогодишна елка

 • Исечете парче од 5 см.
 • Покријте го со ева гума.
 • Нацртајте ја силуетата на едно дрво и исечете ја.
 • Направете парчиња во трупот и вметнете го дрвото.
 • Украсете со starsвезди и помпони.

Рено

 • Измерете ја и порамнете ја цевката.
 • Лепак на ушите.
 • Украсете го лицето на ирвасите
 • Изградете и залепете ги роговите
 • Нацртајте насмевка и руменило.

И досега идеите денес, се надевам дека ви се допаднаа, не заборавајте да ги споделите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.