3 занаети да се обесат за Божиќ

занаети да се обесат на Божиќ

Еве ги имаме три многу лесни занаети за овој Божиќ. Es топче полистирен дека сме украсиле со помпони и така можете да ја украсите вашата елка, исто така имате другар каде што сме рециклирале неколку стапчиња за сладолед и ние го обликувавме во aвезда, тоа е многу лесно да се направи и може да се направи со деца. И последниот приврзок што може да направи обележувач тоа е Дедо Мраз направен со друг стап за мраз, уште една многу оригинална идеја што можете дури и да ја подарите.

Чекор по чекор на ова упатство може да го видите на следното видео:

Ова се материјалите што ги користев:

 • топче полистирен
 • парче долга јамка или јаже за да може да се направат приврзоците на фигурите што ќе ги направиме
 • игла
 • помпони со средна големина и со различни бои
 • околу 6 стапчиња од мраз
 • акрилна боја во црна, црвена, бела и гола боја
 • чистач на сини цевки со сјајна
 • украсни кружни кристали во форма на дијаманти
 • три бели помпони со средна големина
 • пиштол за топол лепак со силикони
 • четки за боја од различни големини
 • мала жолта и бела помпон
 • парче бел памук за да се направи брада на Дедо Мраз
 • светло малку црвено за да го ставите носот

Топката за пом пом

Прв чекор:

Фаќаме парче лак и ние ќе го сместиме во топката полистирен, ќе го залепиме со врел силикон и за да не се поместува ќе го поправиме со a пин.

Втор чекор:

Фрламе врел силикон околу топката и ајде лепење на помпоните од различни бои. Тие мора да бидат прилично блиски и тесни за да нема празнини меѓу нив.

Украсената starвезда

Прв чекор:

Фаќаме пет стапчиња од мраз и нив ние сликаме со црна акрилна боја, во мојот случај ги имам насликано од двете страни и нека се исуши. Се обидуваме да ги поставиме стапчињата стратешки формирајќи ја петокраката везда. Кога ќе го формираме, можеме да ги залепиме неговите краеви со силикон.

Втор чекор:

Фаќаме чистач на цевки и завиткајте го околу theвездата. Така што е добро прицврстено можеме да го дадеме допир на силикон за да не се помрдне. Ги лепиме трите бели помпони долж theвездата и ставаме налепници во форма на дијамант на врвовите на вездата. На задниот дел и на едниот крај лепиме парче лента или јаже за да може да се обеси starвездата.

Стап на Дедо Мраз

Прв чекор:

Ние обојуваме стап за сладолед во црвена боја. Избираме стратешка област и ние ја обојуваме боја на кожа за да можеме да го насликаме лицето.

Втор чекор:

Ние насликаме две бели ленти една над и една под лицето, ние сликаме друга црна лента што ќе дејствува како појас. Ние ги цртаме очите слободно и ставаме мала светло црвена боја што ќе делува како нос. Оставаме да се исуши.

Втор чекор:

Ние ги лепиме помпоните со силикон, жолтото во лентата на ременот и белото во главата како помпон на капа. Ставаме силикон во пределот на лицето до ставете го памукот што ќе биде брада. Конечно лепиме парче јаже или лента зад главата за да може да се обеси стапот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.