3 занаети за правење студени попладневни часови

Здраво на сите! Во денешната статија ќе видиме три занаети што треба да се направат сега кога доаѓа студот. Совршени се за да поминат неколку часа во забава како семејство.

Дали сакате да видите кои се овие занаети?

Можете да видите како да ги направите овие занаети чекор по чекор во следното видео:

Подолу ви ги прикажуваме занаетите еден по еден во случај да претпочитате да ги гледате поединечно.

Занает # 1: Симпатична печурка

Овој занает е совршен, бидејќи е многу едноставен за изработка, забавен е и потоа може да украси која било полица за книги. Уште повеќе, ако ставиме врвка залепена на врвот, можеме да ја закачиме на елката.

Како да го направите овој занает поединечно можете да погледнете на следниот линк: Печурка со картони од јајца

Занает # 2: Паун со картон

Овој занает е едноставен за изработка, ќе ни треба само хартија или картон што ги имаме дома. Не мора да купуваме ништо посебно, можеме да користиме хартија за списание и потоа да ги обоиме различните делови од паунот со акрил.

Како да го направите овој занает поединечно можете да погледнете на следниот линк: Паун со картон

Занает # 3: Риба со чаша јајца

Овој занает се прави и со чаши за јајца, така што повторно користиме материјали и во исто време се забавуваме. Добрата страна на оваа риба е што секој може да ја украси така што ќе ја бојадиса како што сака и ќе ја избере формата на перките што ги преферира. Што мислите да видите која риба е најоригинална од сите што правите?

Како да го направите овој занает поединечно можете да погледнете на следниот линк: Лесна риба со чаши со јајца и картон

И подготвени! Веќе имаме неколку опции за изработка на најмалите во куќата, а зошто да не, подружете го со ужина со божиќни бои.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)