3 занаети за реновирање на нашата куќа

 

Здраво на сите! Во денешната статија ќе ви покажеме три идеи за реновирање на нашата куќа. Од една страна, како да се рехабилитира старата спална соба за да и се даде малку помодерен воздух, исто така, ќе видиме како да се направи завеса за макраме и, конечно, како да се направи индивидуален тросед со палети многу лесно.

Дали сакате да видите малку повеќе од овие три идеи?

Многупати со промените на сезоната сакаме да ја модифицираме нашата куќа во смисла на украс, па да се обидеме да ги направиме овие три работи:

Занает број 1: Санирајте ја старата спална соба на едноставен начин за да и дадете посовремен изглед.

Сега, кога повеќе им користиме на вторите домови, сепак е препорачливо да го овозможите мебелот што е во нив и кој обично е стар. Ние го предлагаме овој едноставен начин за нивно модернизирање кој ќе биде ефтин и естетски многу убав.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Како да се обнови старата спална соба

Занает број 2: направете завеса за ткаенина од типот макраме.

Секоја врата што ја имаме може да биде добра опција да се стави шарена завеса што го осветлува влезот, па затоа ќе ви покажеме како да ја направите оваа многу едноставна ткаенина завеса и која, покрај тоа што е корисна, изгледа многу добро.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Макамера завеса од ткаенина од маица

Занает број 3: Индивидуален тросед со палети.

Ако имаме балкон дома, сигурно во одреден момент сме размислиле да ставиме некои столици или некој вид софа. Затоа, ние ви покажеме како да направите индивидуален тросед со палети и перници.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Софа со палети за тераса

И подготвени! Сега можеме да промениме одредени области на нашата куќа за да и дадеме друг аспект.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.