3 занаети за семејства со кучиња, совршени за деца #yomequedoencasa

¡Хола тодос! Постојат многу семејства кои имаат куче како домашно милениче, па зошто да не направите занаети поврзани со нив или за нив овие денови? Во овој пост ви донесуваме 3 занаети за семејства со кучиња, кои се совршени за деца, совршени за возрасни и одлични за игра со најжесните членови на семејството.

Дали сакате да видите кои се тие?

Занает 1: играчки за кучиња со стара облека

Во овој случај ние ви донесеме две верзии на играчка за заби да си играме со нашето куче во текот на овие денови. И двете верзии може да се направат со стара облека, стари партали, скршени играчки или што и да имате дома. Од овие две идеи можете да направите свои дизајни.

Добрата работа кај овие занаети е тоа секој дома може да учествува во правењето на нив и секој може да ги користи за да си игра со домашното милениче. 

Верзии:

Можете да видите како детално да ја направите првата верзија на следниот линк: Куче џвакање со стара облека

И во оваа ви ја оставаме втората верзија: Играчка за кучиња

Занает 2: Куче направено со ролна картон за тоалетна хартија.

Овој занает може да се направи на два начина, од една страна можете едноставно да го направите како што е наведено на следниот линк: Куче со ролна тоалетна хартија. У Друг начин е сами да направите парчиња куче и да им дозволите на децата да го соберат картонското куче како загатка. 

Занает 3: ознаки за кучиња

Како и во првиот случај, ние ќе те оставиме две верзии на ознаки за кучиња. Може да им дозволите на децата да направат свои дизајни за да може кучето да ги носи подоцна.

Во овој случај ние го препорачуваме тоа кога е потребно да се користат ножици, секач и во еден случај рерната секогаш е под надзор на возрасните.

Верзии:

Овде можете да видите како да ја направите првата верзија на лим: Кучешка ознака со топол силикон

И тука можете да ја најдете втората верзија: Идентификациска табличка за кучиња со магична пластика

Се надевам дека сметате дека овие занаети се корисни и ќе ги примените во пракса. Y запомнете # yomequedoencasa. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.