3 ИДЕИ да направите цвеќиња за вашите занаети

Цветовите се основен елемент во многу занаетчиски работи. Во овој пост ќе ви покажам 3 РАЗЛИЧНИ ЦВЕЕ за да можете да ги декорирате вашите проекти и да им дадете супер оригинален шмек. 

Материјали за правење цвеќиња од хартија

 • Фолија или хартии во боја
 • Тијарес
 • Лепак
 • Помпони
 • Обоена ева гума
 • Ножици за розење
 • ЦД

Постапка за правење цвеќиња од хартија

На ова видео можете детално да видите како да ги направите овие 3 вида цвеќиња за вашите идеи. Можете да комбинирате различни бои и да создадете тотално различни комбинации за вашите забави, прослави, итн ...

ЧЕКОР ОД ЧЕКОР РЕЗИМЕ

ЦВЕТО 1

 • Исечете хартиени срца со две големини.
 • Исечете круг од гума од пена.
 • Нацртајте два круга внатре.
 • Залепете ги големите срца однадвор и малите одвнатре.
 • Ставете валана лента со жолти парчиња во центарот.
 • Направете неколку чаршафи и лепете ги од позади.

ЦВЕТО 2

 • Исечете лента од ева гума.
 • Цртате бранови со молив.
 • Исечете го и превртете го тоа парче.
 • Ставете малку лепак на крајот за да го затворите.
 • Лепак на стебло и некои лисја.

ЦВЕТО 3

 • Исечете круг на хартија со помош на ЦД.
 • Исечете го тој круг во форма на спирала, можете да користите ножици за облик.
 • Засукајте го парчето и залепете го крајот.
 • Ставете пом-пом во центарот.
 • Ставете неколку лисја на грбот.

И досега идеите денес, се надевам дека многу ви се допаднаа. Ако е така, не заборавајте да ги споделите со повеќе луѓе за да имаат шанса да ги научат и нив. Се гледаме многу скоро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.