3 ИДЕИ ЗА КРЕИРАЕ СЛЕДНИ СТАВИ

Во ова туториал ти носам 3 идеи за да можете лесно да создавате приврзоци од глина или со паста за моделирање што сакаш. Тие се лесни за правење, но со многу професионален резултат. Можете да ги користите за секоја пригода, да ги подарите или дури и да ги продадете.

Материјали

Да ги направам 3 идеи de приврзоци ќе ви треба како заеднички материјал глина О паста за моделирање што преферираш. Покрај тоа, го користев и следново материјали:

 • Акрилна боја
 • Рамна жица
 • Тркалезна жица
 • Нож
 • Текстурализатор
 • Ролер
 • Четка
 • Шило
 • Монистра
 • Лак од керамички финиш

Чекор по чекор

Во следното видео-упатство може да го видите чекор по чекор на 3 идеи de приврзоци од глина. Willе видите дека тие се лесни и остануваат одлични резултати.

Кој ти е омилен? Сигурно има некои кои го привлекоа вашето внимание. Како и да е, како се брзаци да направам, ќе ти оставам чекор по чекор од трите модели за да не заборавите ништо и сите да ги направите без никаков проблем.

Идеја 1

Овој приврзок има многу можности, во зависност од текстура што ќе аплицирате. Без оглед на структурата, мора да биде alisar глината и обележи го пред сечење, за подоцна да не се деформира. Потоа корта приврзокот во форма што ја сакате. Запомнете дека треба да оставите а јаз да го помине ланецот и да може да го обеси. Можете да си играте со формите и да создавате многу оригинални приврзоци.

Кога глината е сува, пинта основата со акрилна боја, и олеснува Тријте го со металик боја, ќе го видите прекрасниот ефект што останува.

Нанесете го финишот на лак што сакате, можете да го завршите во мат, сатен или сјаен.

Идеја 2

Овој модел е повеќе повик, не толку елегантно. Одлично е да го направите тоа во неколку бои и да имате различни за комбинирање со различна облека.

За да го направите тоа, создадете круг од глина и отворете ја дупката за ланецот. Со шило мора да ги означите линиите каде што жица и точките каде што монистра. Кога глината се исуши и сте ја насликале, треба да ги залепите овие материјали во нивните ознаки.

Запомнете да го примените лак сакате добро да го заштитите парчето.

Идеја 3

За мене последното ми е омилено. Имај жица околу работ што му дава елегантен допир, и со цртежот мермериран Многу е оригинално.

Мувла на рамна жица како што најмногу сакаш. Измазнете ја глината и исечете ја на обликот на жицата. Оставете ја глината внатре во жицата и оставете ја да се исуши. Откако ќе се исуши, нанесете го акрилна боја како што најмногу сакаш. Кога бојата е сува истурете лак од керамика да му го даде овој ефект. Дебело палто ќе имитира кристално и мермериран Од парчето.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.