3 картички за денот на таткото за 5 минути !!!

El Март 19 се слави на Ден на таткото, но сепак имате време да направите нешто лично и многу убаво. Во овој пост ќе ве научам како да направите 3 картички супер лесно што се прават за 5 минути, така што немате изговор да не му дадете нешто направено сами на вашиот татко.

Материјали за правење картички на ТАТКОвиот ДЕН

 • Картони
 • Украсени трудови
 • Тијарес
 • Лепак
 • Машини за удирање во форма
 • Чувствувани пенкала
 • Ева гума
 • копчиња
 • Гумени букви ева
 • Метализирана хартија
 • Налепници на дизајнот што најмногу ви се допаѓаат

Постапка за правење картички ДЕН НА ТАТКО

Во ова видео детално ви покажувам чекорите што треба да се следат За да ги направите 3-те картички, сигурно ви се допаѓаат некои и сакате да му дадете ваш личен допир со промена на дизајнот или боите, би било одлично ако ми испратите фотографија преку која било од нашите социјални мрежи за да ја видам.

ЧЕКОР ОД ЧЕКОР РЕЗИМЕ

КАРТИЈА 1

 • Залепете ја украсената хартија на горниот дел од картонот.
 • Направете 4 форми со дупчење на дупката.
 • Прицврстете ги на картичката со 3D двострана лента за волумен.
 • Лепете 4 срца на дното.
 • Направете го зборот „тато“ од гумени букви и лепете ги на секоја тркалезна форма.

КАРТИЈА 2

 • Направете 3 круга на украсената хартија со дупчење на дупката.
 • Лепете ја хартијата на врвот на залихите на картичката.
 • Ставете срце од ева гума во рамките на секој круг.
 • Изберете ја налепницата што ви се допаѓа најмногу и ставете ја на врвот со некои детали.
 • Направете транспарент за да ја прикажете пораката „Те сакам тато“.

КАРТИЈА 3

 • Преклопете го заливот на картичката А4 на половина.
 • Изградете мустаќи и машна.
 • Направете го склопот со лепење на мустаќи, машна, копчиња и срце.
 • Со постојан маркер, напиши САКАМ ТАТКО.
 • Завршете ја картата со правење лажен бод со црвен маркер околу работ.

Досега денешни идеи, ако сакате да направите други подароци за ДЕНОТ НА ТАТКО, Ви го оставам ова претходно видео.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.