3 оригинални занаети за Божиќ

Оригинални занаети за Божиќ

Овие три занаети се многу едноставна и многу оригинална за да можеме планирај за Божиќ. Можете да направи со деца и тие се многу забавни. Најдоброто нешто во врска со тоа е што има толку многу боја што можеме измешајте ги боите како што сакаме. Златното дрво можете да го обоите во зелена, а другото зелено дрво во боја што најмногу ви се допаѓа, дури и нејзините помпони, кои се многу смешни, можете да ги комбинирате со најидеалните бои по ваш личен вкус.

Чекор по чекор на ова упатство може да го видите на следното видео:

Ова се материјалите што ги користев:

 • дрвени стапчиња за мраз (околу 12)
 • црна, златна, зелена и жолта акрилна боја
 • златен сјај
 • мали и средни пом-поми во избрани бои
 • средства за чистење на цевки во златна боја
 • парче злато залихи на картички со сјај за да се направи starвезда
 • парче црвена залиха на сјајот со картички за да се направи основата на дрвото
 • украсни налепници во форма на сјајни камења
 • црвена низа за обесување на украсите
 • пиштол за топол лепак со про transparentирни силикони
 • ножици

Прва новогодишна елка

Прв чекор:

Ние го ставаме стапчиња каде сакаме да бидат поставени правејќи го обликот на дрвото. ќе одиме сечење на краевите косо и нагоре додека ја добиваат формата. Ние сликаме црно централниот пол кој ќе дејствува како стебло на дрвото. Останатите стапчиња ги обојуваме во златна боја. Оставаме да се исуши.

Втор чекор:

Ние ги ставаме стапчињата што го прават обликот на дрвото, мора да ги натераме да останат исто растојание едни од други. Без да го туркам далеку, ќе се креваме еден по еден и ајде со истурање на капка топол силикон, така што тие ќе се држат заедно. Тогаш можеме оди лепи ги помпоните со ист силикон. Го оставаме горниот дел за да можеме да залепиме ѕвезда дека ќе го исечеме, го лепиме. Зад нас се поставуваме парче жица за да може нашиот занает да се обеси.

Втора елка

Ние земаме три стапчиња и насликаме зелена боја, ги оставаме да се исушат. Ние правиме форма на триаголник со нив и ги удираме на нивните краеви со топол силикон. Ние поставуваме чистач на цевки околу триаголникот и го држиме со стратешки лепење на неколку капки силикон. Ние ги поставуваме и лепиме помпоните околу дрвото. Ние сече а квадратно парче залихи на црвени сјајни картички и ќе го поставиме и залепиме на дното на дрвото. Конечно исечевме мало парче јаже за да го поставиме во задниот дел за да можеме да го обесиме нашиот занает.

Божиќна starвезда

Прв чекор:

Ние сликаме четири стапчиња од жолта боја. Без да оставам да се исуши фрламе златен сјај y го раширивме со прстите.

Втор чекор:

Vamos правејќи ја theвездената форма и ставивме силиконски пад во централниот дел од секое стапче така што ќе се залепат заедно. Лепиме во централниот дел и на стапот горе црвена помпон. Ние украсуваме остатокот од вездата со украсни налепници во облик на сјајни камења. Конечно ќе исечеме парче јаже тоа ќе биде залепено на грбот за да можете да го обесувате занаетот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.