3 оригинални книжни книги за украсување на нашите полици

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да правиме три оригинални книжни книги за украсување на нашите полици. Тие изгледаат одлично во трпезаријата или ходникот или каде и да сакате да ги ставите вашите книги и несомнено ќе направат разлика во споредба со другите конвенционални држави за книги.

Дали сакате да видите какви се и како да ги направите?

Материјали што ќе ни требаат за да ги направиме нашите три оригинални книжни книги

 • Стаклена тегла со капак
 • Избрани камења
 • Мазна свеќа со впечатлива боја како зелено јаболко
 • Јаже
 • Топол лепак или силикон
 • Картон

Рацете на занает

1. Камени книжни книги

Книга за книги направени со камења што можете да ги соберете од полето, реката или да купите украсни камења. Е многу едноставна за правење и е многу iousубопитна како каскада од камења. Вие само треба постепено да ги редите и да ги лепите со помош на картон. И одете да поставувате камења додека не добиеме резултат што ни се допаѓа.

Покрај тоа, можете да вклучите која било фигура помеѓу камењата, па дури и некои вештачки цвеќиња или сочни.

Можете да видите како да го направите овој книжен запис чекор по чекор тука: Карпести книжни книги, брзи за правење

2. Свеќа за книги

Овој книжен материјал, како и следниот, е уште полесен за правење.

Willе ви треба свеќа, исто е ако е кружна, квадратна ... се додека е висок, најмалку 15-20 см. На овој начин се осигураме дека добро ги држи книгите и тие не ја срушуваат свеќата.

За да го направите овој книжен материјал, треба само да го направите тоа завиткајте парче жица околу свеќата за посебен допир и подготвени. Можете да го врзете јажето со јазол или да го превртите поуредно со лепење заедно.

Ако сакате да видите како сами да направите свеќа, го препорачувам овој занает: Рустикална свеќа од портокал

3. Тегла за бонбони со книги

За крајна книга ќе ни треба стаклена теглаМожете да изберете што имате дома или да купите една од теглите што имаат стаклен капак и херметички затворач кои се многу убави.

Сè што треба да направите е да пополнете ја теглата со бонбони, чоколади, гуми за џвакањеитн .. со различни бои и текстури во обвивките.

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.