3 различни начини да користите свилена марама за облекување

Начини да ставите свилена марама за носење

Здраво на сите! Во денешната статија ќе видиме 3 различни начини да носите свилена марама за да се облекувате, користејќи го како дел од врвот на нашиот изглед.

Дали сакате да знаете кои се овие три опции?

Чекор по чекор од трите начини на користење свилени марами можете да ги погледнете во следното видео кое ви го оставаме подолу:

Начин 1 да користите шал за облекување: како блуза за обвивка.

Она што треба да го направиме е да го ставиме шалот околу рамениците. Потоа ќе го прекрстиме напред околу половината и ќе го однесеме до задниот дел каде што ќе го врземе. Останува само добро да се смести целото марамче, ставајќи дел во внатрешноста на панталоните.

Начин 2 за користење шамија за облекување: како краток фустан. 

Марамата ја ставаме зад грб, но во висина на пазувите. Го носиме напред и го прекрстуваме низ пределот на градите, вртејќи ги двата краја за добро да се затвори. Краевите ги носиме под градите и кон грбот за да собереме колку би ни бил половината и го врзуваме позади. Останува само добро да се стави делот од градниот кош и тоа е тоа.

Начин 3 да користите шал за облекување: како блуза со рамената.

Марамата повторно ја ставаме под пазувите и ја прекрстуваме напред но поминувајќи еден од краевите преку рамо и околу грбот за да го врземе на едната страна. Откако ќе го заврземе, ќе ја ставиме целата марама околу половината за да го покриеме месото што сакаме да го покриеме, тоа зависи од секој.

И подготвени! Ова се трите начини на кои предлагаме да користите свилени марами за облекување, освен само да ги ставите околу вратот или во косата.

Се надевам дека ќе бидете охрабрени и ќе направите некои од овие начини за да им дадете повеќе живот на вашите марами.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.