3 трикови за топли силиконски стапала

Здраво на сите! Во денешниот влез ќе ви дадеме 3 трикови за топли силиконски стапала Дали се лизгате кога шетате низ куќата со влечките? Дали сакате да одите низ куќата со чорапи или да ги користите за да правите јога, но лизгате? Дали обично носите тенка пета и таа копа во земјата или тревата?

Дали сакате да знаете како да го решите ова со врел силикон? Па продолжи да читаш.

Материјали што ќе треба да ги направиме овие трикови со врел силикон

 • Топол силиконски пиштол.
 • Хартија, какво било обликување што не исчезнува или не дозволува силиконот да навлезе, јас користам масна хартија.
 • Вашите влечки дома се лизгаат.
 • Некои чорапи што сакате да не се лизгаат.
 • Вашите чевли со фини потпетици.

Рацете на занает

Совет 1: Нема повеќе лизгање

За да не се лизгаат влечките дома, сè што треба да направите е да ставите мали точки од топол силикон долж целиот ѓон. Обидете се да ги направите овие точки рамни и не обемни бидејќи би било непријатно кога ќе стапнете.

Трик 2: чорапи отпорни на лизгање

Многу е лесно да се добијат чорапи што не се лизгаат, само треба да направите неколку цик-цак-линии со врел силикон долж целиот ѓон. За да не навлезе силиконот во ткаенината и да се залепи ѓонот и вдлабнатината на чорапот, во неа ставаме малку масна хартија

Чекор по чекор можете да го видите овој трик на следниот линк: Не се лизгаат чорапи

Трик 3: капаче за тенка пета

Овој трик е особено корисен за настани како што се свадби, крштевки, причести или кој било коктел што се одржува во градинарски области.

Завиткајте ја петицата со мрсна хартија и малку лента за да ја држите. Под петицата ставете и квадрат на масна хартија.

Со чевелот потпрен на масата, постепено ставаме топол силикон додека не се покрие целата хартија. Оставете го да се исуши, исечете го во форма и насликајте го во бојата на нашиот чевел.

Чекор по чекор можете да го видите овој трик на следниот линк: Капак од пета

И подготвени!

Се надевам дека овие трикови ви се корисни и дека ве охрабруваме да ги примените во пракса.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.