4 декоративни идеи со употреба на штипки за облека

Во ова туториал Јас ве учам да создавате 4 занаети различно користење алишта. Откријте колку добро изгледаат со толку едноставен и секојдневен предмет.

Материјали

Да ги направам четири занаети ќе ти треба алишта, но исто така и за секој од нив ќе ви треба следново материјали:

Брод

 • Стаклена тегла
 • Силикона
 • Јаже

Другар

 • Монистра
 • Јаже

Носител на свеќи

 • Конзерва сода
 • Секач
 • Кристално стакло
 • Чајна свеќа

Носител на белешки

 • Штица од дрво
 • Бела боја
 • Боја на табла или боја на креда
 • Четка
 • Скот лента
 • Акваминска и корална акрилна боја
 • Силиконски пиштол

Чекор по чекор

Во следното видео-упатство можете да научите да ги правите овие вЧетири занаети со алишта во само 6 Minutos. Seeе видите дека тие се многу лесно и им треба многу малку време и напор.

Ајде да го прегледаме чекори да продолжите со секој од предметите направени со алиштата за да не заборавите ниту еден.

Брод

 1. Откачете ги штипките за облека.
 2. Залепете ги силиконските прстиња околу целата стаклена тегла.
 3. Опкружете ги жлебовите на стегите со јаже.
 4. Покријте го капакот на теглата со конецот.

Другар

 1. Расклопете ги стегите повторно, но овој пат чувајте ја само металната пружина.
 2. Закачете ги дупките на мониста покрај жицата.
 3. Поминете го кабелот низ пролетта на жицата.

Носител на свеќи

 1. Исечете конзерва со сода малку под средината со помошн нож.
 2. Ставете ги пинцетите околу работ на конзервата.
 3. Вметнете ја кристалната чаша внатре.
 4. Ставете ја свеќата во внатрешноста на стаклото.

Носител на белешки

 1. Насликајте го парчето дрво бело.
 2. Залепете лента така што 5 квадрати остануваат слободни.
 3. Насликајте ги тие 5 дупки со боја на табла.
 4. Насликајте ги пинцетите со акрилни бои.
 5. Залепете ги пинцетите под секој квадрат со силикон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.