4 занаети за денот на таткото

Здраво на сите! Денес сме на посебен ден да им честитаме на нашите родители и да имаме малку детали со нив. Па, што подобро отколку да направиме нешто сами да им дадеме? Во денешниот напис вие Ние предлагаме 4 едноставни занаети што можеме да ги направиме за да им ги дадеме на нашите родители.

Дали сакате да знаете за какви занаети станува збор?

Занает број 1: Честитка за Денот на таткото.

Оваа прекрасна и оригинална картичка сигурно ќе ги воодушеви вашите родители. Тоа е одличен начин да им покажеме колку ги сакаме.

Ако сакате да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, можете да го видите на следниот линк: Картичка за честитање на денот на таткото

Занает број 2: Кригла да подарите на Денот на таткото.

Добра опција е да дадете предмет како случај на оваа кригла, но дајте му го нашиот личен допир со додавање на ваква декорација што можете да ја видите.

Ако сакате да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, можете да го видите на следниот линк: Кригла за подароци за денот на таткото

Занает # 3: Картичка за движење со пораки во форма на срце

Оваа картичка е одлична идеја да им ја дадете на оние луѓе што ги сакаме и кои се важни во нашите животи, како што се нашите родители.

Ако сакате да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, можете да го видите на следниот линк: Честитка

Занает број 4: Табела за Денот на таткото

Лесен детал за изработка е оваа слика, која може да биде и честитка. Можеме да додадеме порака и на задната страна, ако сакаме.

Ако сакате да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, можете да го видите на следниот линк: Кутија за подароци за денот на таткото

И подготвени! Веќе имате четири занаети кои можете да изберете да ги направите на ваков важен ден како овој.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.