4 занаети за домот

Здраво на сите! Во денешниот пост ќе покажеме 4 идеални занаети за нашиот дом. Постојат различни видови и за различни простории.

Дали сакате да знаете кои се тие?

Занает 1: плацемат за рециклирање на гума

Многупати гумата ќе ја смениме или затоа што е оштетена или се уморивме од тоа. За тие случаи можеме да го направиме овој индивидуален тривет. Можете да направите еден или комплет од неколку за да ставите на маса како украс.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Индивидуална гума за маса за рециклирање на чаршав

Занает 2: домашен освежувач на воздухот за плакарот.

Едноставен и одличен начин да ги парфемираме нашите гардероби за да и дадеме на облеката мирис што најмногу ни се допаѓа. Исто така, изгледа одлично виси од шанкот. Можете да користите парфем или есенцијални масла од мирисот што го сакате.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Ние правиме многу едноставен освежувач на плакарот за воздух

Занает 3: оригами со тоалетна хартија за изненадување.

Совршен начин за украсување на нашата бања е да направите интересна форма на оригами со тоалетна хартија. Гостите или семејството сигурно ќе бидат пријатно изненадени.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк:

Занает 4: шалтер за покривање картон

Бројачите можат да ја расипат декорацијата на влезот на куќата и иако денес постојат неколку опции за нивно сокривање, ние ви ја прикажуваме оваа едноставна опција што може да се направи попладне брзо, лесно и според нашиот украсен вкус.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Покрива броила за електрична енергија

И подготвени! Ние веќе можеме да ги направиме овие занаети за нашиот дом и да ги украсуваме во исто време кога ставаме корисни работи.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.