4 занаети за украсување на овој Божиќ

 

Здраво на сите! Некои датуми исто толку важни како Божиќ се приближуваат, па затоа во денешниот напис сакаме да ви покажеме четири занаети што можете да ги направите за да го украсите вашиот дом оваа празнична сезона. Иако оваа година ќе биде поинаков Божиќ, можеме да продолжиме да ги оживуваме своите домови со карактеристичното украсување на овие денови од годината.

Дали сакате да видите какви занаети предлагаме?

Занает # 1: Божиќно парче

Табелата е главниот протагонист на забавите каде состанокот со семејството и пријателите е главната работа. Затоа, ви предлагаме да го направите овој прекрасен центар за украсување на нашите божиќни ручеци и вечери.

Ако сакате да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, можете да го погледнете следниот линк: Божиќно парче

Занает број 2: Фигура на ирваси за елката

Еден од најчестите украсни елементи е елката, затоа ќе направиме фигура за да ја украсиме. Тоа е едноставен начин да направите ирваси и многу е смешно.

Ако сакате да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, можете да го погледнете следниот линк: Ирваси од плута за украсување на елката

Занает # 3: Орнамент на елка

И, ако повеќе сакате украси за Божиќни топки, ви предлагаме да ја направите оваа торба за да го украсите вашето дрво.

Ако сакате да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, можете да го погледнете следниот линк: Божиќен украс во форма на вреќа

Занает # 4: украси за полици

Конечно, со некои венци можеме брзо и лесно да ги украсуваме полиците на секоја просторија.

Ако сакате да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, можете да го погледнете следниот линк: Божиќна декорација за полици

И подготвени! Веќе ги имате овие четири декоративни идеи за Божиќ, сега останува само да ги примените во пракса.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.