4 Занаети од картон за Ноќ на вештерките што треба да се прават со деца

Здраво на сите! Во денешната статија ви донесуваме 4 лесни занаети за Ноќта на вештерките направени од картонски картон. Совршени се со децата на 31-ви и поминуваат забавно попладне.

Занает број 1: мачка од црн картон.

Едно од животните што најмногу се поврзува со ноќта, вештерките и Ноќта на вештерките: мачката. Можете да го направите овој едноставен картонски занает и да го персонализирате со картон од бојата што најмногу ни се допаѓа. Можеме да украсиме соба.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Црна мачка со картон: занает за Ноќта на вештерките што треба да се прави со деца

Занает број 2: завиткување барови за слатки за Ноќта на вештерките.

Чоколадите се класика на оваа забава и што е подобар начин да ги оживеете и украсите за таа пригода. Ова е совршена опција и штом знаеме како да го направиме тоа може да се прилагоди на други суштества како што се лилјаци или мумии.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Завиткување чоколади за Ноќта на вештерките

Занает број 3: убава картонска палка.

Друго животно поврзано со ноќта и во овој случај со вампири. Но, овој пат со пријателски израз на животните.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Смешен лилјак да се направи на Ноќта на вештерките со деца

Занает број 4: завиткување на бонбони за Ноќта на вештерките.

Омотот со бонбони е одлична опција за делење задоволства на Ноќта на вештерките. Затоа ви донесуваме две опции: од една страна, пакување со хартија украсена за Ноќта на вештерките и од друга страна, пакување во форма на чудовиште.

Можете да видите како да ги направите овие занаети чекор по чекор на следниве врски:

И подготвени! Сега можете да започнете да ги подготвувате материјалите за да поминете забавно попладне за Ноќта на вештерките.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.