4 занаети што треба да ги научите дома

Здраво на сите! Во денешниот напис ќе предложиме 4 совршени занаети за правење и учење дома. Одлични се за забава и истовремено зајакнуваат одредено знаење.

Дали сакате да знаете за кои занаети станува збор?

Занает # 1: Научете да врзувате врвки за обувки

Овој занает што може да се направи лесно ќе им помогне на децата да научат да ги врзуваат чевлите и од напред и од перспектива на само врзување.

За да знаете како да го направите овој занает чекор по чекор, можете да кликнете на следниот линк: Занаетчиство за да научите да врзувате врвки за чевли

Занает број 2: Научете да плетете.

Овој занает е одличен за оние деца кои сакаат да учат нови работи. Покрај тоа што знае како одат конците, овој занает е совршен за оставање на обележани обрасци за да не се изгубиме кога ткаеме со ткаенина.

За да знаете како да го направите овој занает чекор по чекор, можете да кликнете на следниот линк: Научете да плетете со картонска риба

Занает број 3: Разбирање и зајакнување на поделбите

Овој занает е совршен за разбирање како функционираат поделбите. Исто така, помага да се види корисноста на ова учење, што му помага да стане сè повеќе кај детето.

За да знаете како да го направите овој занает чекор по чекор, можете да кликнете на следниот линк: Разберете ги поделбите со занает

Занает број 4: во едукативна загатка

Покрај тоа што е забавна, оваа загатка помага да се научат зборови на разни јазици и да се поврзат со претставената слика. Тоа е исто така занает што помага во други области како што се цртање, боја, итн. Овие загатки можат да се нацртаат и напред и позади со различни фигури. Ова може да ја комплицира вашата резолуција, но во исто време е одличен начин за зголемување на нивото.

За да знаете како да го направите овој занает чекор по чекор, можете да кликнете на следниот линк: Едукативна загатка со стапови за занаети

И подготвени! Веќе ги имате овие четири одлични идеи да научите многу различни работи со вашите малечки.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.