4 занаетчиски идеи за да им дадеме на нашите објекти втора шанса

Здраво на сите! Денес ќе ви дадеме неколку идеи за да можете повторно искористете некои работи што ги имаме дома и кои повеќе не ги сакаме или се оштетени малку. 

Дали сакате да знаете кои се идеите?

Идеја број 1: Поправете торба што лупи.

Во прилики на само триење со облека или со наши раце, вреќите почнуваат да се лупат. Ова нè тера да ги оставиме настрана затоа што не сакаме да ги земаме постојано ... но што ако можеме лесно да им го продолжиме животот?

За да ја видите чекор по чекор оваа идеја и да можете да ја реализирате, само треба да ги следите упатствата на оваа врска: Поправете торба што лупе

Идеја број 2: рамка украсена со јаже

Многу е лесно да ги обновиме рамките или сликите што ги имаме дома за да дадеме поинаков допир што ќе ни овозможи да продолжиме да ги користиме.

За да ја видите чекор по чекор оваа идеја и да можете да ја реализирате, само треба да ги следите упатствата на оваа врска: Рамка украсена со јажиња и волна

Идеја број 3: Traубрето претворено во жардиниера

Совршена идеја да му дадете уште една шанса на овој вид метални корпи.

За да ја видите чекор по чекор оваа идеја и да можете да ја реализирате, само треба да ги следите упатствата на оваа врска: Саден сад со стара корпа за отпадоци

Идеја број 4: таблета со стара крпа со масло.

Наместо да ги фрламе нашите стари гуми ... зошто да не ги користиме деловите што се уште се пристојни? Оваа идеја за таблети е совршена за тоа, покрај тоа што е убава. Можеме да направиме повеќе индивидуални чаршафи со различни модели, но иста форма и така сите да одговараат.

За да ја видите чекор по чекор оваа идеја и да можете да ја реализирате, само треба да ги следите упатствата на оваа врска: Индивидуална гума за маса за рециклирање на чаршав

И подготвени! Со овие идеи можеме да го продолжиме животот на некои работи дома.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.