4 ИДЕИ ЗА КРЕИРАЕ ОГЛЕДНИЦИ ИЛИ БЕКСОРИ

Во ова туториал ние ве учиме 4 идеи различни за да можете да создадете свои обележувачи o обележувачи, совршен за назад на час. Ги има за сите вкусови, поелегантни, позабавни, детски ... Ние ви ги даваме идеите и вие одлучувате да ги персонализирате со боите и дизајните што најмногу ви се допаѓаат.

Материјали

Да се ​​направи обележувачиобележувачи ќе ви требаат различни материјали за секоја идеја. Подолу ја имате листата од нив, а потоа ќе видите кои се користат во секој дизајн.

 • Хартија со обрасци
 • Тијарес
 • Секач
 • Лепак стап
 • Силиконски пиштол
 • Lana
 • Копче
 • Синта
 • Еластична гума
 • Правило
 • Молив
 • Ева гума
 • Чувствувани пенкала
 • Магнетна фолија
 • Удар со дупки од хартија
 • Парче картон

Чекор по чекор

Во следното видео-упатство можете детално да го видите процес на елаборација на секоја од обележувачи, ќе видите дека сите се многу лесно и откријте кои материјали се користени.

Запомни го чекори да ја следите секоја идеја за да не заборавите ниту една.

Идеја 1

El покажувач магнетизиран тој е многу практичен и има предност што нема да се лизне помеѓу страниците со ризик да го изгуби. Двата дела се добро прицврстени со магнети и имате илјадници дизајнирани хартиени шари за да им дадете ваш личен допир.

 1. Исечете правоаголник од хартија 3х20 см.
 2. Заокружете ги аглите.
 3. Преклопете го правоаголникот на половина.
 4. Лепете магнет на секој крај.

Идеја 2

El ресни обележувач додава елегантен шмек на книгата. Можете да ја направите ресната повеќе или помалку густа во зависност од конецот или волната што ги користите, и не заборавајте да ги комбинирате нејзините бои со тоновите на обележувачот.

 1. Исечете правоаголник од 5x10cm.
 2. Исечете ги едните крајни агли дијагонално.
 3. Направете дупка на истиот крај со дупчење на дупката.
 4. Опкружете го парчето картон со волна.
 5. Отстранете го парчето картон.
 6. Поминете парче волна помеѓу кругот што штотуку го направивте.
 7. Опкружете го горниот дел со волна.
 8. Исечете ги ресите.
 9. Врзете ја ресната на обележувачот.

Идеја 3

Идејата за покажувач со лента и копче мора добро да се прилагоди на големината на книгата, па затоа е малку ограничена. Ако книгата е многу поголема, таа не може да се затвори, и ако е многу помала, обележувачот ќе биде лабав. Кога е совршена големина, изгледа одлично и многу декоративни.

 1. Исечете парче лента.
 2. Поминете ја лентата внатре во гумена лента.
 3. Затворете ја лентата со лепење на краевите заедно со врел силикон.
 4. Залепете копче на раскрсницата што сте ја залепиле.

Идеја 4

Оваа последна идеја за обележувач со облак Повеќе е насочено кон најмалите во куќата, иако во зависност од дизајнот што го правите, основата може да се користи за многу стилови на обележувачи.

 1. Нацртајте 3 квадрати од 7x7cm во форма на L, како што сте виделе на видеото.
 2. Нацртајте дијагонала на крајните квадрати, отстранувајќи ја надворешната линија.
 3. Исечете ја формата што ја нацртавте.
 4. Преклопете ги триаголниците на плоштадот.
 5. Залепете еден триаголник на друг.
 6. Исечете облик на облак од пената.
 7. Залепете го облакот на обележувачот.
 8. Нацртајте го лицето со маркери.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ПрвоАлексис dijo

  Забележав дека не ја монетизирате својата веб-страница, не трошете го вашиот сообраќај, можете да заработувате дополнителни пари секој месец затоа што сте здрави
  квалитетна содржина. Ако сакате да знаете како да заработите дополнителни долари,
  пребарување за: Совети на Boorfe, најдобра adsense алтернатива