4 смешни картички за да им честитам на другите

Здраво на сите! Денес ние ви донесеме четири различни смешни картички што може да се искористат за честитање на кој било настан: родендени, Божиќ, раѓања итн. Сите тие имаат мобилен елемент за да им дадат поинаков и изненадувачки допир. И најдобро од сè, тие се многу едноставни за правење, така што може да се направат со најмалите во куќата без никаков проблем.

Дали сакате да видите какви се овие картички?

Честитка број 1: Честитка со pop-up транспарент.

Првата картичка е совршена, бидејќи е да се честита на кој било настан, таа е многу прилагодлива, потребно е многу малку за да се преклопи и без сомнение резултатот е одличен.

Доколку сакате да видите како да ја направите оваа честитка чекор по чекор, можете да ја видите на следниот линк: Оригинална честитка

Честитка број 2: Мобилна честитка

Оваа втора картичка сигурно ќе ве изненади. Кога ќе го отворите преклопот, мобилниот почнува да ротира, тој е прилагодлив со мотивите што ги сакаме и затоа е одличен за секоја ситуација.

Доколку сакате да видите како да ја направите оваа честитка чекор по чекор, можете да ја видите на следниот линк: Мобилна честитка

Честитка број 3: Шаблонска картичка на наши раце со порака

Со оваа картичка ќе подариме многу лични детали со користење на наши сопствени раце за образци. Без сомнение, многу оригинална опција да се направи со деца.

Доколку сакате да видите како да ја направите оваа честитка чекор по чекор, можете да ја видите на следниот линк: Картичка за честитање на денот на таткото

Честитка број 4: Честитка во форма на срце и со скриена порака

Оваа последна картичка е исто така многу мала по големина и има одлична форма да им ја покажеме нашата loveубов на оние што ги сакаме.

Доколку сакате да видите како да ја направите оваа честитка чекор по чекор, можете да ја видите на следниот линк: Честитка за денот на мајката

И подготвени! Веќе имаме четири одлични опции да направиме детал со loveубов кон секој во нашата околина.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.