4 совршени занаети за да ја започнете годината со деца

Здраво на сите! Со доаѓањето на нова година, кој подобар начин да започнете да правите занаети со најмалите во куќата? Значи ние предлагаме четири занаети во овој запис. Две од овие занаети се направени со ананас и две со картонски јајца, па можете да ги направите овие занаети без да мора да купувате комплицирани материјали.

Дали сакате да знаете кои се овие четири предлози?

Занает # 1: Лесен був со ананас

Да се ​​направи овој занает е едноставно како да се земе ананас и да се стави малку фантазија во него. Можеме да ја прилагодиме нашата утка со боите што најмногу ги сакаме и да постигнеме одличен резултат.

Комплетниот прирачник можете да го видите, чекор по чекор, на следниот линк: Лесен був со ананас

Занает број 2: Пингвин направен со чаши со јајца

Користењето на картони со чаши за јајца за производство на занаети е совршен начин за рециклирање на картоните, за зголемување на фантазијата и поминување на многу забавни моменти. Типично животно во снежните области и затоа е совршено за зима.

Можете да видите како да го направите целиот занает, чекор по чекор на следниот линк: Пингвин со картонска јајце

Занает број 3: Еже со ананас

Тука имаме друга опција да направиме занает со ананас, нешто совршено за овој период од годината.

Комплетниот прирачник можете да го видите, чекор по чекор, на следниот линк: Еже направен со ананас

Занает # 4: Риба со чаша јајца

Друг занает за искористување на картоните со јајца. Одлична опција да ги користиме боите и да ја персонализираме нашата риба како што најмногу ни се допаѓа.

Комплетниот прирачник можете да го видите, чекор по чекор, на следниот линк: Лесна риба со чаши со јајца и картон

И подготвени! Веќе имате четири совршени идеи за овие снежни попладне што сакате да бидете дома.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.