5 Божиќни занаети за украсување

Здраво на сите! Во денешната статија ви донесуваме 5 Божиќни занаети за украсување. Овие занаети се различни, од централни парчиња до украсување на полиците во нашите домови.

Дали сакате да видите кои се овие занаети за божиќна декорација?

Божиќно украсување занает број 1: Божиќен центар.

Овој центар е совршен за постојано да ги украсува нашите маси или да го направи центар на семејните оброци и вечери овие Божиќни забави и да ги изненади нашите гости.

Можете да видите како да го направите чекор по чекор овој занает на следната врска: Божиќно парче

Божиќно украсување занает # 2: чувајте го Божиќниот прибор за јадење.

Дополнување на божиќните вечери и оброци. Можеме да им кажеме на најмалите во куќата да соработуваат правејќи ги овие штитници за прибор за јадење.

Можете да видите како да го направите чекор по чекор овој занает на следната врска: Оригинален држач за прибор за јадење за украсување на вашата трпеза за Божиќ

Божиќно украсување занает # 3: Божиќни украси од картон тоалетна хартија

Божиќни украси

Рециклирањето и украсувањето е одлична опција за украсување на овие важни датуми.

Можете да видите како да го направите чекор по чекор овој занает на следната врска: Божиќни украси со картонски цевки

Божиќен занает за украсување број 4: Идеја за украсување полици.

Можеме да ги искористиме предметите што ги имаме дома, да додадеме венци и новогодишни бои за да добиеме украси како оваа.

Можете да видите како да го направите чекор по чекор овој занает на следната врска: Божиќна декорација за полици

Занает за новогодишна декорација број 5: лесна елка со фимо

Занает за украсување во кој можат да ни помогнат и најмалите од куќата.

Можете да видите како да го направите чекор по чекор овој занает на следната врска: Како да направите елка од Фимо или полимерна глина

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)