5 животни за правење со најмалите дома

Здраво на сите! Во денешната статија ќе видиме како направи 5 различни видови животни и животното и материјалот. Може да биде одличен начин да поминете некое време попладне со малите во куќата откако ќе завршите домашна задача.

Дали сакате да знаете кои се овие животни?

Anивотински број 1: Лесна и симпатична картичка Акции бубамара

Оваа бубамара покрај тоа што е многу убава и едноставна.

Можете да видите како да го направите чекор по чекор овој занает со гледање на следната врска:  Картонска бубамара

Anивотно број 2: Кукла кукла со картони за ролна од тоалетна хартија

Иако овој занает е малку елаборат, тој несомнено е starвезда на статијата, можете да се забавувате правејќи го и играјќи подоцна.

Можете да видите како да го направите чекор по чекор овој занает со гледање на следната врска: Кукла кучиња или други животни да се прават со деца

Anивотински број 3: Лице од лисица Оригами

Оригами е одличен начин за развој на вештини за раце, како и просторна визија.

Можете да видите како да го направите чекор по чекор овој занает со гледање на следната врска:  Лесно лице Оригами Фокс

Imalивотно број 4: Октопод со ролна од тоалетна хартија

Многу едноставен занает за правење и кој несомнено ќе им се допадне на сите членови на семејството.

Можете да видите како да го направите чекор по чекор овој занает со гледање на следната врска: Лесен октопод со ролна тоалетна хартија

Anивотински број 5: Едноставна и пријателска пеперутка

Уште еден многу убав животински занает и совршен за поставување украсување во собите.

Можете да видите како да го направите чекор по чекор овој занает со гледање на следната врска:  Картон и крепе хартиена пеперутка

И подготвено! Веќе имаме неколку различни опции и идеи за правење животни.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.