5 занаети за да се забавувате подоцна и да си играте со нив

Здраво на сите! Во денешната статија ви донесуваме 5 совршени занаети за да го окупирате времето на застојНа Можеме многу да се забавуваме правејќи ги, а потоа ќе ги имаме за секое време кога сакаме да ги искористиме и да поминеме извесно време играјќи со нив.

Дали сакате да знаете какви занаети се овие?

Занает број 1: Одговарајте XNUMX со животни

Класична игра, која покрај тоа што е убава каде што ја ставивме, може да се искористи за да го убие секое слободно време што го имаме ... Кој ќе победи најмногу игри?

Можете да видите чекор по чекор за да го направите овој занает следејќи ја врската што ја имате подолу: Натпревар XNUMX со животни

Занает број 2: Игра за раскажување приказни

Игра за будење на имагинацијата и генијалноста ... Кој ќе ја каже најдобрата приказна?

Можете да видите чекор по чекор за да го направите овој занает следејќи ја врската што ја имате подолу: Игра «Кажи ми приказна»

Занает # 3: Игра на карики

Подготвени сте да се натпреварувате за да видите на кого му одговара најмногу карики? Прилагодете ги обетките и ајде да играме!

Можете да видите чекор по чекор за да го направите овој занает следејќи ја врската што ја имате подолу: Комплет карики за деца

Занает број 4: Шпионска игра со тајни пораки

Можеме да играме шпион или да оставиме тајни пораки низ куќата ... Кој ќе знае да ги чита?

Можете да видите чекор по чекор за да го направите овој занает следејќи ја врската што ја имате подолу: Тајна порака да се игра шпион

Занает # 5: Игра со меморија

Класична игра што можеме да ја направиме и прилагодиме како што сакаме. Кој ќе најде повеќе исти картички?

Можете да видите чекор по чекор за да го направите овој занает следејќи ја врската што ја имате подолу: Игра со меморија

И подготвено! Веќе имаме 5 одлични идеи за да се забавуваме правејќи занаети, а потоа си играме со нив како семејство.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.