5 занаети за правење со дрвени штипки за облека

Здраво на сите! Денес ние ви донесеме 5 предлози за занаети што треба да ги направите со дрвени штипки за облека. Weе ни требаат уште неколку материјали како што се картон или занаетчиски стапчиња, како и боја што може да се користи на дрвото.

Дали сакате да знаете кои се овие занаети што ги предлагаме?

Занаетчиство за алишта # 1: Менчешки штипки

Ова е опција што може да се направи со дечковци или парови за да ги подарите.

Можете да го видите чекор по чекор овој занает за да го направите полесно, следејќи ја врската подолу: Клипови на младоженецот

Занаетчиство за алишта # 2: Лесно коњче

Оваа вилинска коска е многу едноставна за правење и ние исто така ќе рециклираме шноли за облека со неа.

Можете да го видите чекор по чекор овој занает за да го направите полесно, следејќи ја врската подолу: Смешна вилинка направена со алишта

Занает за алишта # 3: Едноставни гасеници

гасеници помпони и пинцети

Овој прекрасен занает може да се користи како брош.

Можете да го видите чекор по чекор овој занает за да го направите полесно, следејќи ја врската подолу: Гасеници со клипови и помпони

Занаетчиство за алишта број 4: Лесен дрвен авион

Овој занает, покрај тоа што е многу убав, може да се персонализира со додавање на цртежи или бои во авионот.

Можете да го видите чекор по чекор овој занает за да го направите полесно, следејќи ја врската подолу: Дрвен авион за правење со деца

Занаетчиство за алишта број 5: лилјак

Иако е повеќе наменето за Ноќта на вештерките, ова е совршена идеја за правење летечки животни.

Можете да го видите чекор по чекор овој занает за да го направите полесно, следејќи ја врската подолу: Клип за лилјаци и други опции за славење на Ноќта на вештерките оваа година

И подготвено! Работете со која било од овие опции што ќе ја изберете.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.