5 занаети за рециклирање стаклени шишиња и тегли

Здраво на сите! Во денешната статија ќе видиме како можеме рециклирајте стаклени шишиња и тегли правејќи занаети што им даваат втор живот. Покрај тоа, можеме да го украсиме нашиот дом на оригинален начин.

Дали сакате да знаете кои се овие занаети?

Занает број 1: Тегла украсена како витраж

Многу оригинален начин за повторна употреба на теглите е да се направи оваа прекрасна декорација како витраж, оваа тегла ќе биде совршена за употреба со ставање свеќи внатре или едноставно како тегла за украсување на која било полица.

Ако сакате да знаете како да го направите овој занает чекор по чекор, можете да го видите следниов напис:  Тегла украсена како витраж

Занает број 2: Две идеи да направите ламби со шишиња и светло предводена.

Одличен начин за украсување на која било просторија е да ги ставите овие шишиња со украсни светла што ќе дадат пријатна атмосфера.

Ако сакате да знаете како да го направите овој занает чекор по чекор, можете да го видите следниов напис: Ние правиме две декоративни ламби со стаклени шишиња и светлосни ламби

Занает број 3: Стакло за да оставите четки за заби во бањата.

Друг одличен начин да користите стаклени тегли се како наочари за четки за заби, потребна ви е само малку декорација за да им дадете повеќе личен допир и тоа е тоа.

Ако сакате да знаете како да го направите овој занает чекор по чекор, можете да го видите следниов напис:

Занаетчиски број 4: Дозерот за сапуница за бања или кујна.

А, како со комплет канистри за бања со слична декорација? Конзерва сапун, конзерва за четки за заби итн.

Ако сакате да знаете како да го направите овој занает чекор по чекор, можете да го видите следниов напис: Дозерот за сапун рециклирајќи стаклено шише и пластичен диспензерот

Занает број 5: Шише украсено со јажиња и / или волна.

Друг одличен начин за рециклирање е да ги украсуваме стаклените шишиња што најмногу ги сакаме.

Ако сакате да знаете како да го направите овој занает чекор по чекор, можете да го видите следниов напис: Шише украсено со јажиња и волна

И подготвени! Веќе имате неколку идеи за да можете да ги рециклирате теглите и стаклените шишиња што ги имате дома.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.